Cehennem Portal TFP - Tukish Şeytan Muharebesi ..!
Üye olmazsan çok şey kaçırırsın!
Hatta güzel kampanya varsa,adminliği de kaçırırsın!
E katıl bize durma...!
Üye olmazsan çok şey kaçırırsın!
Hatta güzel kampanya varsa,adminliği de kaçırırsın!
E katıl bize durma...!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Turkish Şeytan Muharebesi ..!

AnasayfaHoşgeldinizLatest imagesKayıt OlGiriş yapZiyaretçi Defteri
Sohbet | Forum

god of war serisi

5 posters
YazarMesaj
RageStar
Onursal
Onursal
RageStar

Rep : 0

god of war serisi Empty
MesajKonu: god of war serisi   god of war serisi Icon_minitimeÇarş. Ekim 06, 2010 9:56 am

God of War: Chains of Olympus

2005 yılında piyasaya çıkan ve Playstation platformunun Mgs’den sonra en iyi oyunu olan God Of War Psp için geri döndü. God of War 3 çıkana kadar bir nebzede olsa özlemimizi yatıştıracağından eminim. Tek hayal kırıklığı sadece Psp için piyasaya çıkmış olması. İncelememize başlayalım bakalım oyunumuz bekleneni verebilmiş mi?

Chains of Olympus oyununda şampiyonluğunu ilan etmiş olan Kratos'u tekrar oynuyoruz. Kratos geçmiş günahlarından kurtulmaya çalışırken birden önünde iki seçenek beliriyor biri kendi kişisel huzuru bir ise dünyayı Eski Yunan Mitolojisinin garip yaratıklarından korumak.Chains of Olympus oyuncuya aksiyonların yanında nadir de olsa bulmaca elementleri de sunuyor bu da oyunu daha eğlenceli bir aksiyon düzeyine taşıyor. Gelişim bölümün büyük düşmanından önce ufak köleleri QTE sisteminin rehberliğinde yok etmek. Oyunda kombo saldırılar, büyü sistemi, özel aletler ve silah destekleri bulunuyor. Oyun içinde cinsellik ve oldukça vahşet içeren bölümler olduğundan ailelerin çocukları oynamadan önce gözden geçirmesi tavsiye edilir. Oyunda kısa bir antrenman bölümü bulunuyor bu da oyuncuların oyuna alışmaları ve hızlarını arttırmalarına yarayabilir. Chains of Olympus tek kişilik 8 bölümden oluşan bir oyun ancak oyun boyunca farklı savaşların kilitlerini de açabilme imkânı var. Kratos oyun boyunca olayı biraz daha macera haline getirebiliyor bunu da hazine sandıklarına veya mini oyunlara ulaşmak için gerçekleştireceği bazı küçük araştırmalarla yapıyor. Oyun dört zorluk derecesi bulunduruyor bunlar; Mortal, Hero, Spartan ve God ancak en sonuncusunu oyunu diğer 3 zorluk derecesinden biriyle bitirmeden oynamak mümkün olmuyor.

Oyun baya yenilikçi bir tarz sergiliyor mesela Marathon şehrinde ölümcül kurbağalarla karşılaşıyorsunuz ve onlardan uzak durabilmek ve kurbağaları yok etmek için sokaklara yanan arabalar yerleştirmek gerekiyor. Ancak göründüğü kadar kolay değil bunu yaparken bir taraftan da düşmanlarınla mücadele içinde oluyorsun. Chains of Olympus bazı noktalarda oyunu kaydetmeye izin veriyor bu noktaların adı Altar. Altarlar oyunun hemen her yerinde var bu yüzden oyundan aldığınız keyfi bölmenize gerek kalmıyor.

Oyunda toplamda ne yazık ki sadece altı silah seçeneği var ancak iyi olan yönü ise bu silahları geliştirebilmeniz. Bazı saldırı türleri başlangıçtan itibaren kullanılabiliyor ancak bazıları silahları güçlendirdikten sonra mümkün oluyor. Saldırılar iki türe ayrılır kara ve hava saldırıları. Mesela özel bir yer saldırısı olan Helios Reverse var gerçekleştirmeden önce Sun Shield gerektiriyor. Ama benim favorim hava saldırısı olan Cyclone of Chaos bu saldırı bıçaklarını hortum şeklinde etrafa yayıyor ve yakın çevrendeki hemen her canlı yok ediyor.

Bulmacalar genel olarak kapıları açmak, heykelleri dizmek ve silahla gemilere ve belirli hedeflere ateş etmek olarak tanımlanabilir. Oyunda savaş için QTE sistemi kullanılıyor. Ben kişisel olarak bu tarzdan pek hoşlanmıyorum ama Chains of Olympos’un en büyük satış etkenlerinden biri bu. Tahmin edilebileceği üzere her bölümün büyük savaşçısının kendine özgü saldır özellikleri var mesela Charon’un enerji ve ateş topu ya da Basilisk’in güçlü tokat ve parçalama saldırısı gibi. Büyü ve silahları geliştirmek için kızıl küreleri toplamanız gerekiyor. Bunların bazıları bölüm içinde saklanıyor dolayısıyla onları arayarak bulamalısınız.
Grafik ve animasyon açısında PSP oyunları arasında oynadıklarımın en iyilerinden biri olduğunu söylemek yanlış olmaz çünkü oynarken kendimi öylesine kaptırdım ki her bölüme başlarken bundan sonra bırakacağım dememe rağmen devam ettim. Genel çevre elementleri oldukça başarılı ve geniş ekran sizi hikâyeye daha da konsantre ediyor. Oyunu daha iyi kavrayabilmeniz için oyun içinde oldukça fazla sayıda görüntü ve videoda karşınıza çıkıyor. Beni tek hayal kırıklığına uğratan şey ise otomatik kamera açısı, kamera açısına hiç bir şekilde müdahele edemiyorsunuz ve bu biraz can sıkıcı.
Genel görüntü ve sesler oldukça başarılı ve kontroller ve tuş kombinasyonu açısından gayet keyifle oynanabilen bir oyun. Ayrıca isteğe bağlı olarak altyazılar ve ipuçlarını görmek de mümkün.

Oyun oldukçada cömert oyun içinde yeni maddeleri, özel kostümleri, özel savaşları görüntü galerileri veya videoları açmak mümkün. Bunlarla ilgili açıklamaları ve detayları ana menüdeki Treasures bölümünden edinmek mümkün.

Oyun içinde fark ettiğim çok hoş bir özellik ise, yapay zekânın oyunu oynarken kullanıcının seviye ve hızına göre belirli zorluk değişiklikleri yapması yani oyuncu eğer çok yavaş hareket ediyorsa buna göre zorluğu biraz düşürmek gibi. Ayrıca belirtmek gereken bir şey de oyunumuz tek kişilik ve çoklu oyuna izin vermiyor. Son olarak şunu söylemeliyim ki God Of War serisini oynayanlar bu yeni versiyonda oldukça fazla yeni özellikle karşılaşacaklar PSP için çıkması genel bir hayal kırıklığı yaratabilir ama oynadığınızda pişman olmayacağınıza eminim. Ama benim şahsi kanaatime göre kamera kontrolü olsa ve QTE sistemi olmasa bence daha iyi olurmuş.Oyunsuz kalmayın,iyi eğlenceler.

RageStar
Onursal
Onursal
RageStar

god of war serisi Empty
MesajKonu: Geri: god of war serisi   god of war serisi Icon_minitimeÇarş. Ekim 06, 2010 9:58 am

God Of War 2

Gözleri sapsarıydı, çığlıklar atarak yanıma geliyordu. Yılan gibi bedeni, onu korkunçtan daha korkunç yapıyor, iğrenç yağlı vücudundan kafasını kopartmak için beni teşvik ediyordu. Gözlerinden çıkarttığı yeşil hüzme bedenimi yavaşlatıyor ve nihayetinde hiçbir şey yapamaz hale geliyordum: Kaçamıyorum , kıpırdayamıyorum; Taş kesildim galiba...
Gözlerim kafama doğru gelen pençeyi bir çırpıda seçti. Tek hamlede paramparça etti bedenimi. Keşke o yeşil hüzmeden kaçabilseydim… Olsun nasıl olsa checkpoint noktası yakın. Dinlenip, biraz bir şeyler yemeliyim. Yoksa saatlerdir beni gerçekten başında taş eden oyun açlıktan ölmeme neden olacak.
Kratos, kısa bir süre önce PS2’lerimize geri geldi. Birinci oyunu oynayıp bitiren oyuncular için 2. oyun yakın bir arkadaşınızı yıllar sonra görmüşsünüz gibi bir his yaşatacak size.. Biraz büyümüş, olgunlaşmış ama eğlencesinden hiçbir şey kaybetmemiş bir arkadaş. GoW2 konu olarak yine birinci oyundaki mitolojik dünyanın içinde kopup gitmenizi sağlıyor. Kratos artık güçlü bir yarı tanrıdır fakat gücünü savaşmak için kullanmaktadır. Ordularının durmadan ilerlemesi artık Olympos’takileri rahatsız eder ve Zeus, tanrıların verdiği yetenekleri Kratos'tan geri alıp yeniden bir ölümlü haline getirir. Güçleri alınan Kratos ise Zeus’a yaptıklarını ödetmek için yemin eder. Kaybettiklerini geri kazanması için yapması gereken ise "kız kardeşlere" konuk olmaktır.

God of War ilk çıktığı zaman PS2 sahiplerini fazlasıyla memnun etmişti. Gerek sunduğu görselleriyle, gerekse oynanış özellikleriyle o üst düzey bir oyundu. God of War 2, bana, özellikle görsel olarak birinci oyundan daha tatmin edici geldi. Seçilen mekanlar çok güzel ve oynarken çevrenizi seyretmeden geçemiyorsunuz. Büyük tapınaklar , büyük düşmanlar arasında kendinizi ufacık hissediyorsunuz. Nedense Ps2’nin oyunlarında devlerle savaşmaya büyük bir rağbet var gibi geliyor bana . God of War da zaten mitolojideki bu devleri unutmamış , titanların, devlerin ve tapınakların gerçekten BÜYÜK olmasına özen göstermişler.
Oyunun kamerasında bir serbestlik söz konusu değil. Yani kamera bazen sırtınızın üzerinden gösterirken bazen de çok uzaklardan oyunu takip etmenizi sağlıyor. Önemli sahnelerde ise kamera o bölgeye kendiliğinden zoom yapıyor. Bu kamera olayı sizi ne kadar etkiler bilemem ama bence böyle olması daha iyi olmuş. Çünkü böyle mükemmel bir oyunun kamera problemleri ile uğraştırması hiç hoş olmazdı.

Kratos kendisini zamanla geliştiriyor. Gerek sandıklardan gerekse düşmanlarından kazandığı kırmızı güçler birikiyor ve start tuşuna basıp oyunu dondurunca karşımıza çıkan ekranda hangi silah yeteneğini artıracağı konusunda seçim yapıyoruz. Bu seçimler ise level atlayıp, yeni kombolar öğrenme ve yapma şansı kazandırıyor. Büyü gücünüz ve kendi yaşam barınızı doldurmak için çevrede bulunan sandıklardan yararlanabiliyorsunuz. Bu sandıkların bazılarından "ejderha gözü" ile "phoenix tüyü" çıkıyor. Bunlardan 6'şar adet toplarsanız hayat çizginiz veya büyü çizginiz genişliyor. Bu sandıkları bulmak için oldukça uğraşmanız gerekebilir, nitekim oldukça iyi gizlenmişler...God of War kontrollerde de bizi hayal kırıklığına uğratmıyor. Önceki oyunlardaki tuş kombinasyonları aynen geçerli. Yalnız ikincil silah seçimi hızlandırılmış. R2 ile direk olarak silah değişimi yapılabiliyor. Bunun haricinde PS2’sinde daha tuşların yerini ezberleyememiş arkadaşlar için oyun zor olacağa benziyor. Çünkü oyunda dövüşlerin yanında özelikle bossların son vuruşlarını yaparken tamamen rasgele olarak gelen tuş kombinasyonları bizi biraz zorluyor. Yapılan bir hatada düşmandan düşüyor ya da düşman sizi yeniden fırlatıyor ve döngü yeniden başlıyor. Kapıları açmamız gerektiği durumlarda çevrede bulunan itmeli veya döndürmeli kollara dikkat etmeliyiz. Bu döndürmeli kollarda size tavsiyem aşağıda gösterilen yavaşlıkta çevirmeniz veya Kratos'a bakarak hangi yöne doğru itmesi gerekiyorsa o yöne doğru çekip tutmanız. Yoksa hızlıca hareket etmeniz gereken bölümlerde, kollarla uğraşırken kapıları kaçırırsınız. Eğer daha önce bu tarz bir oyun oynamamış olsanız bile, GoW ile önyargılı bakış açınız değişebilir. Öğrenmesi çok kolay bir oyun. Fakat oyun içerisindeki bulmacalar, bulmaca sevmeyen arkadaşlara sıkıcı gelebilir. Çok yüksek bir zorluk seviyesinde olmasalar da bulmaca sistemine uzak arkadaşlar oyunda sık sık takılacaklardır. Ama hiç umutsuzluğa kapılmasınlar. Biraz uğraşarak cevaba ulaşacaklardır. Beni bulmacalardan çok, boss dövüşleri zorladı: Boss dövüşleri kademeli ilerliyor. Yani boss bir yerden sonra kızıyor da diyebiliriz. Mesela birinci kademede düşmanı sadece basit hareketlerle alt edince 2. seviye geliyor ve bu sefer boss kendini korumaya veya size daha hızlı ve farklı saldırılar yapmaya başlıyor. Bu sistem dövüşlerin uzun olmasını sağlıyor fakat kötü yanı aralarda bir checkpoint olmadığı için düşmanın son bıçak darbesi kalmışken, eğer ölürseniz, bütün bu olayları yeniden yaşamanız gerekiyor. Bu kesinlikle sıkmıyor ama inanın yoruyor!

Aralarda geçişler genellikle oyun grafikleri ile oluşturulmuş videolar vasıtasıyla sağlanıyor. Bunlardan başka bir de, yüksek çözünürlüklü videolar var ki gerçekten seyre değer sahneler içeriyorlar. Yüksek çözünürlüklü videolar sıkça çıkmasa da oyuna bir film havası katıyor ve oyunun konu bütünlüğünü korumasına katkı sağlıyor. Ses ve müzikler ise harika: Özellikle müzikler oyunu uzun bir süre oynayınca kafanızın içinde yankılanmaya başlıyor..

Save noktaları haricinde oyunu kafamıza göre save edemiyoruz. Ama sıkça checkpoint noktaları karşımıza çıkıyor. Bu da öldüğümüz zaman çok gerilerden başlamayacağımız anlamına geliyor.

PS2’sine uzun zamandır oyun almamış veya aldığı oyunlarda aradığını bulamamış arkadaşlar: Seçim yapmak için daha fazla uğraşmayın. Bu oyun size beklediğinizden fazlasını verecek. Yorgun argın eve geldiğinizde kafanızı dağıtabileceğiniz, bulmacalarını çözmek için uğraşacağınız ve sizi zorlayacak dövüşler ile kendinizi kaptıracağınız PS2’nin tartışmasız en iyi oyunu. Mitoloji ile alakanız olması gerekmiyor. Sadece bu hayal dünyasının içine girin. Gerçeklikten kopun ve ölümlü Kratos'un, tanrılara başkaldırış hikayesini siz yeniden yazın.

Kendinize iyi bakın ve aman tanrıları kızdırmayın!

StaRKiLLéR
Admin
Admin
StaRKiLLéR

Rep : 704

Kişi sayfası
Nedesen Az Puanlaması:
god of war serisi Left_bar_bleue999999999/999999999god of war serisi Empty_bar_bleue  (999999999/999999999)

god of war serisi Empty
MesajKonu: Geri: god of war serisi   god of war serisi Icon_minitimeÇarş. Ekim 06, 2010 9:59 am

kopyala yağpıştır yhaptığın belli....
https://cehennemportal.yetkin-forum.com/
BLaKo
Admin
Admin
BLaKo

Rep : 13813

Kişi sayfası
Nedesen Az Puanlaması:
god of war serisi Left_bar_bleue0/0god of war serisi Empty_bar_bleue  (0/0)

god of war serisi Empty
MesajKonu: Geri: god of war serisi   god of war serisi Icon_minitimeÇarş. Ekim 06, 2010 11:13 am

copy-paste olsa da birşey bu snuçta... Smile
StaRKiLLéR
Admin
Admin
StaRKiLLéR

Kişi sayfası
Nedesen Az Puanlaması:
god of war serisi Left_bar_bleue999999999/999999999god of war serisi Empty_bar_bleue  (999999999/999999999)

god of war serisi Empty
MesajKonu: Geri: god of war serisi   god of war serisi Icon_minitimeÇarş. Ekim 06, 2010 11:18 am

evet arada bir adminlik taslamak gerekiyor içimden Very Happy
ama gerçekten alıntının jkaynağınım belirtirsen iyi olur memo
RageStar
Onursal
Onursal
RageStar

god of war serisi Empty
MesajKonu: Geri: god of war serisi   god of war serisi Icon_minitimeCuma Ekim 08, 2010 11:41 am

google ye x -oyun yaz çıkar copy-paste şimdilik boyle olsun bu sefer sonra kendim yazarım gow 3 ü kendim yazıcam
StaRKiLLéR
Admin
Admin
StaRKiLLéR

Kişi sayfası
Nedesen Az Puanlaması:

god of war serisi Empty
MesajKonu: Geri: god of war serisi   god of war serisi Icon_minitimeCuma Ekim 08, 2010 3:49 pm

9tamam alıntı yap da akaynakça da olsun ;
PRO Killer Can
Yönetici Ailesi
Yönetici Ailesi
PRO Killer Can

Rep : 200

god of war serisi Empty
MesajKonu: Geri: god of war serisi   god of war serisi Icon_minitimePerş. Ekim 14, 2010 8:13 pm

hadi gow 3 bende olsun
PRO Killer Can
Yönetici Ailesi
Yönetici Ailesi
PRO Killer Can

god of war serisi Empty
MesajKonu: Geri: god of war serisi   god of war serisi Icon_minitimePerş. Ekim 14, 2010 8:22 pm

God Of War 3

gerçekten harika bir nokta koydu santa monica studios yani düşünün böyle bir oyun muhteşem bitmeliydi ve öle oldu oyunu oynadım 2 defa bitirdim harkika 2 . oyundanda bildiğimiz üzere kratos zeus y öldürür kene athena onun önüne geçmiş ve ölmüş tü ve şaşırmayın lmedi her neyse kratos öldü ve tartarusun en dibine gitti ama titanlar onu oradan kurtardı ve ona kronosun yani zeus kanı verdiler ve zeus un oğlu oldu
ve titan lar ile birlikte olumposu devirmeye gitti ler oyun yine her her aman olduğu gibi harika combo lar sunuyor ve oynayış çok uygun ve anlı şanlı god of war serisi bu oyunla son buldu

tabi yakın psp ye çıkacak olan gow ghost of sparta ta harika bir oyun olacak
her şeyi ben yazdım Very Happy
RageStar
Onursal
Onursal
RageStar

god of war serisi Empty
MesajKonu: Geri: god of war serisi   god of war serisi Icon_minitimeCuma Ekim 15, 2010 1:37 pm

çok kısa
StaRKiLLéR
Admin
Admin
StaRKiLLéR

Kişi sayfası
Nedesen Az Puanlaması:

god of war serisi Empty
MesajKonu: Geri: god of war serisi   god of war serisi Icon_minitimeCuma Ekim 15, 2010 4:03 pm

RageStar demiş ki:
çok kısa
senin hiç emek harcamadan yaptığın GoW incelerinden kat be kat daha uzun
------------------------------>::::kpk:-------------------------------------<
BLaKo
Admin
Admin
BLaKo

Rep : 13813

Kişi sayfası
Nedesen Az Puanlaması:
god of war serisi Left_bar_bleue0/0god of war serisi Empty_bar_bleue  (0/0)

god of war serisi Empty
MesajKonu: Geri: god of war serisi   god of war serisi Icon_minitimeCuma Ekim 15, 2010 7:38 pm

Kapak Ha Very Happy
StaRKiLLéR
Admin
Admin
StaRKiLLéR

Kişi sayfası
Nedesen Az Puanlaması:

god of war serisi Empty
MesajKonu: Geri: god of war serisi   god of war serisi Icon_minitimeC.tesi Ekim 16, 2010 12:51 pm

Very Happy
PRO Killer Can
Yönetici Ailesi
Yönetici Ailesi
PRO Killer Can

god of war serisi Empty
MesajKonu: Geri: god of war serisi   god of war serisi Icon_minitimeÇarş. Kas. 17, 2010 10:21 am

xd saol demek emeğe saygı Very Happy
StaRKiLLéR
Admin
Admin
StaRKiLLéR

Kişi sayfası
Nedesen Az Puanlaması:

god of war serisi Empty
MesajKonu: Geri: god of war serisi   god of war serisi Icon_minitimeÇarş. Kas. 17, 2010 12:08 pm

bir şey can
Shift
Admin
Admin
Shift

Rep : -199

god of war serisi Empty
MesajKonu: Geri: god of war serisi   god of war serisi Icon_minitimeC.tesi Ocak 08, 2011 5:56 pm

Alıntı olabilir ama yinede emek arkadaşlar

god of war serisi
1 sayfadaki 1 sayfası